Rolety , moskitiery czy żaluzje do biura ?

W jaki sposób zabezpieczyć okna przed czynnikami atmosferycznymi? Które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w przypadku ostrego słońca i gorących temperatur? W jaki sposób zabezpieczyć się przed owadami? Na te i inne pytania odpowiemy w tym krótkim artykule. Najpopularniejsza formą ochrony przed słońcem pozostają rolety. Szeroka gama kolorów, prosty montaż niezależnie od posiadanych okien, a także wysokie walory dekoracyjne to ich główne atuty. Zalety te sprawiają, iż system rolet znajdziemy w niemalże większości mieszkań.

rolety do biura muszą przede wszystkim skutecznie zatrzymywać światło słoneczneJeśli poszukujemy atrakcyjniejszych rozwiązań wybierzmy roletę rzymską lub system DUO nazywany „dzień i noc”. Roleta rzymska posiada specjalny mechanizm, który nadaje materiałowi charakterystyczny kształt – tzw. „fałdy”. Rozwiązanie te wygląda niezwykle estetycznie. Z kolei system DUO wyposażony jest w  dwa materiały, które możemy niezależnie przesuwać, dzięki czemu określimy odpowiednią dla na ilość światła.

Żaluzje nadal są modne

Decydując się na roletę DUO możemy zrezygnować w zupełności z firan. Alternatywą dla rolet pozostają żaluzje, które wbrew pozorom nie odeszły do lamusa. Wyglądem ustępują roletą, jednakże mają pewne zalety, których na próżno szukać wśród rolet. Przede wszystkim żaluzję zaprojektowano w taki sposób, aby odbijała promienie słoneczne. Charakterystyczne blaszki pokryte są specjalnym materiałem, który odbija promienie słońca.

Wybierając żaluzję dla biura warto zastanowić się nad verticalami, które równie skutecznie ochronią przed słońcem oraz nadadzą wnętrzu bardziej poważnego charakteru. Szczególnym rodzajem zasłon okiennych są moskitiery. Obecność moskitier docenią wszyscy mieszkańcy osiedli lub domków ulokowanych niedaleko lasów lub jezior. Oświecone w domu światło w kilka chwil przyciągnie niepożądanych i uciążliwych lokatorów. Moskitierę możemy zamontować bezpośrednio na drzwi lub okna. Nieco droższym rozwiązaniem pozostaje moskitiera zwijana, która swoim wyglądem i sposobem działania przypomina roletę. Obecnie kupno zasłon nie nastręcza żadnych trudności. Żaluzje i rolety znajdziemy w większości dużych miast jak Poznań czy Warszawa oraz w małych miasteczkach.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pellet kuppanwyngiel.eu/pellet-z-dostawa płyta niezapalna www.slowik-okna.pl/blog/drutex-iglo-energy-nowy-poziom-oszczednosci.html