Moskitiery i Plisy w Poznaniu

Wysokie okna wpuszczają do naszego mieszkania sporo światła oraz przyciągają uwagę sąsiadów. Ponadto otwarte okno podczas lata stanowi prawdziwą furtkę dla wszelkiego robactwa. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym zabezpieczymy nasze mieszkanie przed insektami, promieniami słońca oraz wzrokiem przechodniów. Zacznijmy od owadów, jak się przed nimi bronić?

W telewizji bardzo często możemy zobaczyć reklamy różnorakich wkładów odstraszających owady. Skuteczniejszą metodą na walkę z insektami pozostaje montaż moskitiery. Wyróżniamy następujące rodzaje moskitier: ramkowe, drzwiowe oraz rolowane montowane na okna. Moskitierę ramkową cechuje łatwość montażu do okien PCV oraz drewnianych. W przypadku nadejścia zimy z łatwością ją zdemontujemy. Moskitiera ramkowa najczęściej wykonana jest z taśmy aluminiowej o grubości 0,6mm.

Moskitiera na drzwi

Drzwi, podobnie jak okna również wymagają ochrony. W takim przypadku sprawdzi się moskitiera drzwiowa, która montowana jest na specjalnych zawiasach. Osłona ta nie ogranicza widoczności, a jej wnętrze wypełnia siatka o bardzo drobnym gradiencie (powstrzyma nawet najmniejsze owady). Moskitiera rolowana działa na podobnej zasadzie jak roleta, z jedną różnicą. Zamiast materiału w kasecie rolety znajduje się drobna siatka, moskitiera na drzwiktóra porusza się po aluminiowych prowadnicach. Moskitierę tego typu najczęściej montujemy na zewnątrz.

Oczywiście rolowaną zasłonę zamontujemy również na drzwi balkonowe lub tarasowe. Niezależnie czy naszym domem jest Poznań czy Olsztyn, warto zastanowić się nad instalacją moskitiery, gdyż nieznośne owady występują praktycznie wszędzie. Przed słońcem bez większych trudności osłonią nas plisy. Ich niepodważalną zaletą jest możliwość zasłonięcia dowolnego fragmentu okna, przy jednoczesnym przesuwaniu tkaniny od dołu oraz od góry. Plisę zamontujemy w oknie o dowolnym kształcie oraz rozmiarze np. trapez, półokrąg, kwadrat czy trójkąt. Plisa podobnie jak i roleta występuję w wielu kolorach, a jej materiał ozdabiają różnorodne wzory. Jak możemy zauważyć lato spędzone  w domu może okazać się całkiem przyjemne!

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

przydomowe-oczyszczalnie-sciekow-slask.pl